Rady a tipy

4 důvody, proč je čištění střech důležité

I střecha si zaslouží náležitou pozornost, protože chrání domov před nepřízněmi počasí a povětrnostními vlivy. Věděli jste o tom, že se doporučuje její pravidelné čištění? Střešní krytina je poměrně velkou investicí, a proto byste se k ní měli chovat svědomitě. Prodlužte její životnost vhodnou péčí. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se zbavit nečistot, špíny, porostu rostlin, mechu a řas. 

1. Prodlužuje životnost střešního systému

Vlhkosti a bakteriím se na střeše náramně daří, navíc způsobují poškození a zkracují životnost střešní krytiny. Spousta majitelů rodinných domů si myslí, že s černými pruhy na střešních taškách není možné nic moc dělat. Nemusíte se v takovém okamžiku pouštět do celkové renovace, zkrátka stačí obrátit se na někoho, kdo nabízí čištění střech

Řasy a mechy rozežírají vápencová plnidla v šindelích. Jakmile tedy zaznamenáte jejich růst, zavolejte si na pomoc firmu, která se o všechno postará. 

2. Dodá vaší střeše nový nádech

Když jsou na střeše řasy a mech, nejenže to krytině škodí, ale také to vypadá nevzhledně. Rušivým dojmem řasy a mechy působí především na světlé střeše. Chcete, aby váš rodinný dům vypadal příšerně? Po čištění dostane střecha nový život a bude vypadat jako nová. 

3. Zabraňuje napadení škůdci

Hromada organického materiálu na střeše je taktéž lákadlem pro ptáky a hmyz. Ptáci budou klovat do povrchu střechy a zanechají po sobě škrábance a díry. Jakmile se přes poškozené šindele dostanou vlhkost a voda, zasáhne to i interiér. Plísně se rozšíří do obytných místností, vyvolají možná i alergické reakce u dětí a dospělých. 

4. Větší úspory za energie

Zvyšuje se vám teplota uvnitř domu více než kdy předtím? Střecha by měla za normálních okolností odrážet sluneční paprsky, ale růst řas tuto důležitou funkci narušuje. Řasy a mechy se živí šindeli a snižují jejich účinnost.

Obraťte se na společnost Dachmantechnik.cz, která se zaměřuje na čištění a renovace střech.