Rady a tipy

Chcete ušetřit 50 % nákladů na energie? Spolehněte se na solární elektrárnu

Současná ekonomická situace a nestabilita v mnoha odvětvích donutily české rodiny přemýšlet nad tím, jak ušetřit. V době moderních technologií lze poměrně snadno dosáhnout úspěchu. Jasným příkladem jsou solární elektrárny, díky nimž získáte ohromné množství benefitů. Vyplatí se? 

Desítky tisíc ročně 

Statistiky jasně ukazují, že správně sestavená konstrukce dokáže hravě ušetřit svým majitelům okolo padesáti procent nákladů na energie ročně. Ve skromnějších případech se bavíme o částkách přibližně 25 000 Kč, zatímco náročné rodiny si tímto způsobem přijdou až na 72 000 Kč. Láká taková příležitost i vás? 

Nic nefunguje samo od sebe, takže si dávejte pozor na volbu poctivých dodavatelů. Stejně tak si od nich nechte poradit, jaké řešení vám přinese největší užitek. Pokud spotřebujete okolo 13 MWh ročně, asi těžko vás potěší systém vyrábějící přibližně 3,5 MWh za stejnou dobu. Šikovné elektrikáře láká fotovoltaika svépomocí. Jestli půjdete touto cestou, ušetříte za práci řemeslníků. Budete se však muset rozloučit s technickou podporou a dalšími benefity. 

Rychlá návratnost investice 

Spoustu lidí straší především vysoká počáteční investice, přičemž se není čemu divit. Z dlouhodobého hlediska však ušetříte tak velké částky, že oproti nim bude cena za instalaci jako kapka v moři. Určitě nezapomeňte ani na možnost získání výrazných dotací z právě probíhajícího programu Nová zelená úsporám. V některých případech máte nárok na stovky tisíc. 

Co se týče dodavatelů, za zmínku stojí hlavně populární fotovoltaika Praha. Jedná se o ověřené profesionály ze společnosti ALBA Energy. Ti poskytují celkem tři balíčky – Ekonomický, Optimum a Maximum. Na stránkách pod vloženým odkazem se ihned dozvíte, jaký výkon a kapacitu jednotlivé varianty mají.