Rady a tipy

Jak vtipně uložit své šperky

Pokud rády střídáte šperky podle svého outfitu, určitě jste mockrát řešily otázku, kam je uložit, abyste je měly vždy po ruce. Nejklasičtějším způsobem ukládání šperků je samozřejmě šperkovnice. Ta se hodí ale spíše k uložení zlatých náušnic po babičce než trendy šperků, které chcete mít stále na očích. Dnes si představíme pár způsobů, jak skladovat šperky, aby zdobily nejen vás, ale třeba i váš byt.

náramekToaletní stolek s průhlednou pracovní plochou

Pokud si pořídíte stolek, které má místo dřevěné pracovní desky sklo, můžete své šperky a jiné doplňky uložit pod deskou v šuplíku a při líčení na ně krásně vidíte. Svůj styl tak jednoduše sladíte s jednotlivými styly svých doplňků, máte je na očích, ale přesto dobře uložené.

Nástěnné zrcadlo s úložným prostorem

Zrcadlo nemusí být hned u stěny. Pokud ho trochu odsadíte, můžete mít za ním schovaný šikovný prostor pro svoje klenoty. Zrcadlo může být součástí dvířek tohoto boxu, nebo se za zrcadlem mohou vysouvat boxy s věšáčky a přihrádkami.

Obraz složený ze šperků

Jestli máte doma nějaký starý rám z obrazu, můžete si tuhle vychytávku vyrobit klidně i sami. Do rámu vložíte desku a vše natřete jednou barvou, aby to opticky splynulo. Nakonec ještě umístíte háčky na náhrdelníky a síťku na zavěšení náušnic. Další variantou je natáhnout do rámu pouze síťku nebo pletivo, skrz které náhrdelníky, náramky a náušnice provléknete. Budete mít doma obraz, který bude každý den jiný podle toho, co odeberete nebo přidáte.

náušnice

Stojánek, na který se nepráší

Stojánky na náušnice a prsteny jsou velmi praktická věc, ale méně příjemné je utírat na nich prach. Tenhle problém skvěle řeší stojánek uzavřený ve skleněném poklopu. Je to jako v restauraci, pod poklopem se nacházejí ty nejlepší delikatesy v podobě šperků.

Jak skladovat prsteny

Ani prsteny nemusíte mít schované v šuplíku. Ze své sbírky prstenů můžete vytvořit malé umělecké dílko. Stačí k tomu rám obrazu, uvnitř kterého je vložená část šperkovnice. Prsteny sem vkládáte podle libosti a své malé dílo si můžete opřít na stolku nebo pověsit na stěnu.