Rady a tipy

4 klíčová pravidla úspěšného pronájmu či prodeje nemovitosti

Víte, co stojí za úspěšným prodejem nebo uzavřenou nájemní smlouvou? Především se jedná o znalosti trhu a zkušenosti. O úspěchu ale rozhoduje i celá řada dalších faktorů. A které to jsou? Na to se podívejte v následujícím článku. 

Správně připravený inzerát

Velmi důležitým krokem při prodeji nemovitosti je příprava inzerátu. Jenže to zdaleka neznamená jenom přidání fotek na internet. Byt či dům je nejdříve nutné správně nafotit, k tomu se připraví lákavý, ale přesný a trefný popisek a takto připravený inzerát může vyrazit do světa. Mnohdy ještě nechybí i kvalitně zpracované video, díky kterému se potenciální zájemci lépe rozhodnou, jestli chtějí přímo na osobní prohlídku. 

Nabídka, která se dostane k největšímu počtu lidí

Inzerátu si však musí všimnout dostatečné lidí, aby se mezi nimi našel ten správný kupec A přesně tohle je kritickým bodem, který vyžaduje pořádnou porci zkušeností. Realitní kancelář Karviná například moc dobře ví, kdo jsou její klienti a kde mají největší šanci s oslovením potenciálního kupce. 

Příprava smluv

Správně připravené smlouvy, které vyhovují všem právním standardům a splňují důležitá pravidla jsou naprosto zásadní pro celý proces prodeje i pronájmu nemovitosti. Přesně z toho důvodu se více vyplatí spolupracovat s profesionálem, s jehož pomocí budete mít veškeré právní záležitosti správně vyřešené. Zároveň to znamená i větší jistotu a klid pro kupujícího, který bude mít také jistotu, že je všechno správně. 

Zajištění hladkého chodu předání nemovitosti

Solidní realitní kancelář Havířov se zajímá opravdu o celý proces prodeje či pronájmu nemovitosti a práce končí až ve chvíli, kdy má nemovitost v rukou nový majitel či nájemce. Pomoc s předávacím protokolem a další nezbytné formality tak jsou vítanou službou navíc.