Rady a tipy

Atmosféra starých časů na chalupě ve Hřensku

Malá obec Hřensko leží na severu naší republiky a mnoho lidí již poznalo, jaké velké přírodní krásy se zde ukrývají. Každoročně sem míří turisté ze všech koutů naší republiky, ale i ze zahraničí, protože proslulá Pravčická brána stojí za vidění v každém ročním období. 

Okouzlující Hřensko s podstávkovými domy

Hřensko leží na hranicích s Německem a pokud se zde rozhlédnete, neunikne vám zdejší zajímavá architektura obsahující velké hrázděné domy v německém stylu. Hrázděné domy jsou tzv. podstávkové domy, které mají část dřevěnou, roubenou a zděnou. Ubytování Hřensko se soustřeďuje na domy, které byly postaveny na vyvýšených podezdívkách z kamene, a to kvůli častým povodním. Pokud si v tomto kraji budete chtít vykouzlit atmosféru starých časů, nedá vám to tolik práce, protože vnější vzhled již dřívější dobu naladí úplně bez problémů. Dopoledne se můžete projet na loďce mezi skalami a pak nedaleko bývalé dřevařské osady zvelebovat svou chalupu, kam se jistě hodí především dřevěné vybavení a doplňky. Zkuste si pořídit malovanou truhlu, starou almaru, kachlová kamna. Není nad to zde mít interiér složený z věcí moderních, ale ve starém vzhledu, což dnes není problém realizovat. Vše doladíte vyšívanými nebo háčkovanými dečkami, malovanými hrníčky a talíři, ošatkami, proutěnými koši a košíky. Během léta nezapomeňte na sušení bylinek a květin uvnitř pokojů, krásně vám vše provoní. 

Turistická sezona v kaňonu Labe

Během léta a teplejších dní Hřensko a okolí doslova ožívá. Najednou se do národního parku České Švýcarsko hrnou tisíce lidí a obdivují nádhernou přírodu a výhledy. Chaty Hřensko a okolí je dobré si včas zarezervovat, abyste si po mnoha nachozených kilometrech mohli odpočinout třeba ve luxusních stylových chalupách, v obývacím pokoji s krbem a velkoplošnou projekcí, posadit se do masážního křesla a dívat se na stěny s obrazy z dob dávno minulých, přesto přítomných na každém kroku.