Rady a tipy

Dřevostavbu můžete mít na svém pozemku již za několik týdnů

Moderní stavby ze dřeva je možné postavit již během několika málo týdnů. Jaké jsou výhody těchto staveb a proč v současné době patří k nejčastěji realizovaným stavbám? 

Jen pár týdnů a bydlíte

Známe to všichni – po dlouhém byrokratickém kolečku již máte vyřízeny všechny formality a konečně můžete začít stavět. Když však zvolíte stavbu cihlovou, budete si muset na své bydlení ještě dost dlouhou dobu počkat. Naopak nízkoenergetické domy na klíč mají velkou výhodu. Valná většina z nich je ze dřeva. A bydlet tak můžete již za několik týdnů. Dřevostavby na klíč se staví velmi rychle a příjemně. Jen několik týdnů a vše je hotovo. Můžete se stěhovat. 

Výborné izolační vlastnosti

Jelikož je dřevo přirozeně dobrý izolant, od nepaměti jej lidé používají pro stavbu svých příbytků. V poslední době jsme se sice pokoušeli o celou škálu stavebních materiálů, dřevo si však stále více získává svou dobrou pověst zpět. Má vynikající izolační vlastnosti. S takto sestaveným domem je skutečně snadné splnit podmínky pro udělení titulu nízkoenergetická stavba a získat státní dotaci na výstavbu domu až ve výši půl milionu korun. 

Oblíbené řešení pro nový rodinný dům

Dřevostavby jsou v současné době nejčastěji realizované stavby. Není složité si představit proč. Stačí se jen podívat na cenové srovnání bydlení v cihlovém domě oproti bydlení v dřevostavbě. Úspora i životní komfort je v případě dřevostavby nesrovnatelný. 

Ekologické okénko

Samozřejmě se při pořizování vlastního bydlení snažíme také o to, abychom co nejvíce snížili dopad aktivit člověka na přírodu. Ekologické bydlení je v dřevostavbě zajištěno. Obnovitelný zdroj se po jeho využití zase dokáže doplnit a my tak víme, že svým konáním neporušujeme zákony přírody. Bereme si jen to, co pro sebe skutečně potřebujeme. 

Dřevostavbu je možné postavit za několik málo týdnů.