Nezařazené

Jak vybrat konferenční stolek

V pohodlně zařízeném obývacím pokoji se neobejdete bez konferenčního stolku. Jak vybrat ten nejvhodnější?

Nejdůležitější je rozměr

Konferenční stolek představuje důležitý detail, který dokáže výrazně proměnit náš obývací pokoj a zpříjemnit pobyt v něm. Jednoznačně by měl být tento kus nábytku funkční, ale současně do určité míry můžeme popustit při jeho výběru fantazii.

Základním parametrem je při vybírání určitě správná výška. Přibližně by měl stolek odpovídat výšce vaší pohovky. Konferenční stolek nemůže být vyšší, neboť by nám překážel ve výhledu na televizi. Jídelní stůl tedy určitě nenahrazuje.

Ideální konferenční stolek má výšku kolem 50 cm. Pozor, existuje i nižší provedení s výškou do 35 cm. To působí sice hezky, prakticky se však k sezení na sedačce nehodí. U takového nábytku se po vzoru japonských čajoven sedí na zemi.

Na velikosti záleží

Podstatná je i velikost, která je v první řadě limitována prostorem. Stolek by neměl zabírat polovinu místnosti. Pokud jej sem umístíte, musí kolem něj zůstat tolik místa, aby bylo možno jej ze všech stran obejít. Jinak se váš obývací pokoj promění v překážkovou dráhu, kterou budete muset překonat pokaždé, když si budete chtít vypít kávu.

I do menšího obývacího pokoje však lze najít dobře využitelný nábytek. V současnosti patří k nejoblíbenějším hlavně varianta několika stolků, které lze jednoduše zasunout do sebe. Použít ale lze stylové stolky v sadě, kdy podle potřeby vyndáte pouze jeden či všechny.

Zejména tehdy, pokud nevybavujete celý obývací pokoj najednou, ale postupně, případně zatoužíte po změně a kupujete si pouze konferenční stolek jako samostatný samostatnou součást až dodatečně, je důležité sladit jej s ostatními prvky v místnosti.

Dřevo je nadčasové

To souvisí s materiálem, který dále předurčuje nejen vzhled, ale i životnost. Značnou výhodu v tomto směru skýtá hlavně přírodní dřevo neboli masiv. Masivní konferenční stolky působí velmi atraktivně a jsou nadčasové. Masiv je jedinečný materiál, který vyniká vzhledem i vůní.

Patinované nebo ošetřené olejem se hodí hlavně do interiérů působících rustikálně, v kombinaci s dalšími materiály, především s kovem však své místo najde i v moderních interiérech. Najdete je např. na stránkách výrobce – Majstrstych.cz

Ačkoli existují více či méně kvalitní imitace dřeva od lamina až po dýhu, samotnému přírodnímu materiálu se jednoznačně nemohou rovnat. Dřevo vám vydrží řadu let. Počítejte s tím, že jej klidně předáte i další generaci.

Tento přírodní materiál je vysoce odolný a vydrží téměř vše. Výhodou dřeva je navíc i to, že při případném poškození jej lze opravit, případné praskliny lze zatmelit.

Prakticky tak není pravda oblíbené tvrzení, že by byl masiv drahý. Pokud cenu nábytku rozpočítáme vůči času, dojdeme nutně k závěru, že několikanásobná výměna levného nábytku z dřevotřísky se v průběhu času prodraží mnohem výrazněji.