Zahrada

Dřevěné terasy jsou komfortní a dokonale splynou s přírodou

K létu neodmyslitelně patří pobyt venku na čerstvém vzduchu. Teplé a převážně slunné dny vyzývají k výletům do lesa i k vodě i výpravám, jejichž cílem jsou zajímavé památky, rozhledny, rozmanité přírodní krásy a další turisticky atraktivní místa. Toto roční období je navíc ideální pro vyznavače nejrůznějších sportů – na hladinách řek i rybníků se objevují nejrůznější plavidla, na své si přijdou cyklisté i všichni ostatní, kteří milují pohyb. Zapomínat se ale nesmí ani na potřebný odpočinek. K němu ideálně poslouží dřevěné terasy.

K výrobě dřevěné terasy lze použít i smrkové palubky. Současným trendem jsou ale kompozitní terasová prkna

Dřevěné terasy působí zcela přirozeně, vyžadují ale pravidelnou údržbu. Pokud ke stavbě terasy zvolíte smrkové palubky, musíte počítat s tím, že budete muset jejich povrch v pravidelných intervalech brousit a barvit, případně ošetřovat vhodnými oleji. Pokud si vážíte volného času a chcete si ušetřit zbytečné starosti, mohou pro vás být tou pravou volbou WPC terasová prkna., která skvěle poslouží i k vybudování chodníčků a venkovních schodů. Jejich vlastnosti vás příjemně překvapí. 

Jaké hlavní přednosti nabízejí WPC terasy?

WPC terasy jsou zhotoveny z kompozitního dřevoplastového materiálu, který je vysoce odolný proti UV záření i vlhkosti. Nechutná ani dřevokaznému hmyzu, nemusíte se tedy bát červotoče, mravenců ani dalších nevítaných návštěvníků. Jedná se o trvanlivý materiál, který se neštěpí a vypadá stejně skvěle jako přírodní dřevo. Kartáčovaný povrch s rýhováním zajišťuje bezpečnou chůzi i za mokra. WPC terasy můžete pořídit i v jiných povrchových provedeních a vybírat lze z několika různých barev, velkým plusem je i výhodná cena.

Dřevěné terasy je třeba opatřit kvalitní povrchovou úpravou

Pokud u vás přece jen vyhrálo dřevo, budete potřebovat kvalitní nátěry, které se neodlupují a poskytují dřevu dostatečnou ochranu. Ideální volbou jsou OSMO nátěry na dřevo na bázi olejů a vosků. Dřevo pod nimi může dýchat, opravy a renovace jsou s nimi snadné. Použít je můžete na dřevěné terasy, dřevěné podlahy i na saunové palubky.