Zahrada

Jak zařídit dětem na zahradě příjemný hrací koutek?

Máte-li v rámci svého bydlení k dispozici prostornější zahrádku, určitě není na škodu její část využít k tomu, abyste zde svým malým dětem vytvořili pěkné místo na hraní. V dnešní době už není problémem si objednat celou řadu hracích prvků a staveb, díky nimž se děti během venkovního pobytu dokonale zabaví a dají vám tak možnost odpočívat.

Pískoviště

Základem onoho koutku, který se má stát oázou pro vaše děti, by asi vždy mělo být pískoviště. Pokud jde o dětská pískoviště, je nutné je především vytvářet s ohledem na bezpečnost. Moderní varianty pískovišť kupříkladu nemají ohraničení ze dřeva, jsou spíše z plastových materiálů. Navíc mají zaoblené hrany, aby o ně nemohlo dojít k poranění. Chcete-li větší komfort, nebojte se investovat do pískoviště se skluzavkou. Z praktického hlediska je pak vhodné si obstarat kryt, díky němuž písek uchováte čerstvý během špatného počasí. Nenapadá do něj například podzimní listí ze stromů, nebude do něj ani pršet.

Houpačky

Velmi atraktivní záležitostí jsou pro děti v předškolním a školním věku zahradní houpačky a prolézačky. Také v tomto směru dnes máte na výběr z mnoha variant. Zvolit lze třeba zajímavé závěsné houpačky, které se dají instalovat třeba na silnější větve stromů. Klasické zahradní houpačky, jež nabízejí více komfortu a místa, dobře poslouží nejen malým dětem, často si v nich rádi odpočinou také rodiče, pokud zařízení mají dostatečnou nosnost.

Zahradní domky

Když si děti budou chtít hrát s panenkami, autíčky a dalšími hračkami, proč jim nevytvořit útulné prostředí? To mohou představovat třeba malé zahradní domky, kde děcka najdou patřičné soukromí pro svoji zábavu. Existují dokonce varianty do bytu, takže zahradní domky mohou svým ratolestem pořídit také ti z vás, kteří zrovna nedisponují zahradou. To ostatně platí i pro houpačky, vybrané modely se dají snadno zavěsit ke stropu místnosti v bytě.