Rady a tipy

Jaké ze tří typů pojištění pro domov je nejvýhodnější?

Pokud se každý den nechcete strachovat o vaše věci a o to, že vám přírodní živly zničí bydlení, musíte se pojistit. Tuzemské pojišťovny nabízí 3 základní druhy pojištění. Jsou mezi nimi velké rozdíly, které byste měli znát. Jinak hrozí, že se pojistíte, ale ve skutečnosti vás pojistka krýt nebude!

Pojistka vždy na majitele a pozor na limity! 

Pamatujte si, že každé pojištění nemovitosti musí být sepsáno na jméno vlastníka. Je to zásadní pro plnění pojistky. Proč a jak postupovat při přepisu majetku na nového vlastníka? Přečtěte si tento článek. Druhou zásadní věcí, které je třeba při vyřizování pojištění věnovat pozornost, je výše pojistných limitů. Pojištění se vyplatí jen tehdy, když pojistné limity odpovídají skutečné ceně nemovitosti. Jednou za cca 5 let je dobré pojistku aktualizovat, aby odpovídala realitě.

 pojištění domácnosti

Které se vyplatí nejvíce?

Prvním druhem je pojištění nemovitosti. To kryje škody, které vzniknou na nemovitosti jako takové. Vztahuje se také na škody na zahradních kulturách či na menších přilehlých stavbách. Lze ho uzavřít pro rodinný dům, byt i rekreační objekt. Každý majitel nemovitosti by měl tuto pojistku mít!

Druhým typem je pojištění bytu a domácnosti. Specifické je tím, že se vztahuje výhradně na věci movité, tj. na vnitřní vybavení. Vztahuje se na škody, které vzniknou například na nábytku, spotřebičích apod. Finanční kompenzaci dostanete i tehdy, když si z vašeho domu zloděj odnese cennosti a peníze.

 ergo pojišťovna

Do třetice je tu pojištění majetku. Je kombinací obou předchozích pojistek, takže kryje škody na věcech movitých i nemovitých. Od srpna letošního roku je možné ho sjednat i pro rekreační objekt. S novinkou přišla na začátku srpna letošního roku pojišťovna Ergo. Tento typ pojištění se z hlediska rozsahu krytí vyplatí nejvíce!