Rady a tipy

K čemu využít katastr nemovitostí?

Máte vyhlédnutý pozemek okolo kterého denně jezdíte a přemýšlíte, jak by se právě tady bydlelo? Líbí se vám dlouho opuštěný, zbytečně chátrající dům nebo komerční prostory v těsném sousedství občanské vybavenosti? Ať už jste soukromá osoba, investor, eventuálně realitní makléř, oceníte výhody nové aplikace GeoPas, kde najdete detailní informace nejen o parcelách a nemovitostech, ale také zajímavé statistiky, žebříčky a tipy.

Jak funguje katastr?

Nahlížení do katastru vám nabídne spoustu klíčových informací a zásadních dat. Katastrální mapa je přehledná a pomůže vám při vyhledávání pozemků i nemovitostí. GeoPas eviduje více než třináct tisíc katastrálních území, jež se dají vyhledat pomocí mapy nebo jednoduchého formuláře. Díky tomu získáte základní a souhrnné údaje o katastru, jako jsou poloha, velikost či počet parcel nebo budov. Stejně tak zjistíte okolní občanskou vybavenost, znečištění ovzduší i rizikové oblasti, nebo naopak chráněná území. Aktuálně největší katastrální území náleží Morávce, nejmenší katastrální území má Okrouhlík. Přitom průměrná velikost je okolo šesti kilometrů čtverečních. Snadno ale vyhledáte i parcely. Stačí zadat název katastru a číslo parcely.

Katastr v praxi

Informace z katastru nemovitostí získáte pár kliknutími. Pokud hledáte levné bydlení, nabízí se lokalita Šumbark v Havířově. Pomocí odkazu https://geopas.cz/parcely/820702833 například zjistíte, že parcela č. 743 v této lokalitě má dvacet metrů čtverečních a dá se zobrazit i na velké mapě spolu s okolní zástavbou. V okolí se nenachází žádný vodní tok či záplavová oblast, oproti tomu je v dosahu pět seti metrů nebezpečná lokalita, což může být skládka či zdroj znečišťování ovzduší. Takto můžete získat data prakticky o kterémkoliv místě v České republice. Neváhejte začít pracovat s moderní aplikací GeoPas a mějte po ruce všechny aktuální informace z obcí i krajů.