Rady a tipy

Tepelné čerpadlo vám dokáže ušetřit spoustu financí za energie. Jak funguje?

V posledních letech vyhledávají majitelé domácností stále modernější způsoby, díky nimž sníží své výdaje za energie, zvýší své pohodlí a zajistí si větší nezávislost na klasických dodavatelích. Daný fenomén povzbuzuje výrobce nejnovějších technologií, které jsou rok od roku účinnější. Jaké řešení poskytne zajímavý poměr ceny a výkonu? 

Něco málo teorie 

Nejdříve si v rychlosti řekneme, jak funguje tepelné čerpadlo. Toto zařízení dokáže odebírat okolní teplo ze vzduchu, země nebo vody, a měnit jej na využitelnou energii. Zvolíte-li správnou jednotku a kvalitní instalaci, dočkáte se až 80% úspor za vytápění. 

Rozdílné podmínky 

Volba adekvátního tepelného čerpadla není ničím jednoduchým, jelikož každý prostor přichází s rozdílnými specifikacemi, což platí i pro samotné domácnosti, roční období i další jevy. Jestli tedy chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, rozhodně si nechte poradit od ověřených expertů z oboru. 

Vzduch a voda 

Mezi nejpoužívanější varianty bezesporu patří tepelná čerpadla vzduch-voda. Základem funkce tohoto typu je odebírání tepla ze vzduchu a jeho následné používání pro ohřev vody i radiátorů. Ani v zimním období vás nenechá jednotka ve štychu, protože pracuje až do mínus dvaceti pěti stupňů Celsia. 

Moderní topný systém 

Nesmíme zapomenout ani na tepelná čerpadla vzduch-vzduch, jejichž úkolem je udržování teplot v zimě a chlazení v létě. Podstatným benefitem je i snižování vlhkosti a zlepšení kvality vzduchu. Pořizovací cena se pohybuje v řádech nižších desítek tisíc, přičemž se dočkáte nejen výrazných dlouhodobých úspor, nýbrž i možnosti získání dotací. Otevřete si internetové stránky pod výše vloženými odkazy, přečtěte si potřebné informace a rozhodněte se sami, jaká volba je pro vás nejvhodnější.

foto: evolty.cz