Rady a tipy

Když uklízet, tak pořádně

S výkonnou technikou může být každý úklid hračkou. Jaké existují možnosti? 

Tytam jsou doby, kdy se uklízečky plazily po podlaze s mokrým hadrem v ruce. V živé paměti mám uklízečku ze základní školy, která třídy vytírala tím způsobem, že do kbelíku, se silně zapáchající a evidentně znečištěnou vodou, vždy namočila hadr, aniž by ho vyždímala, obmotala jím smeták a tím přejížděla sem a tam. A to tak dlouho, dokud touto tekutinou nebyla pokryta celá plocha podlahy, která pak zapáchala ještě více než daný kbelík. Díky Bohu, že tyto časy skončily v propadlišti dějin. Dnes se k očistě používá výkonná čistící technika, kterou nabízejí k zápůjčce například půjčovny Ekolux

Jednokotoučové a podlahové mycí stroje 

Pro čistění podlah jsou ideální buď přímo k tomu určené podlahové mycí stroje, nebo jednokotoučové mycí stroje. Například modely značky Kärcher jsou vybavené robustní planetovou převodovkou schopnou docílit velmi vysokých otáček, díky nimž kartáče podlahu zbaví každého smítka. 

Průmyslové vysavače

Potřebujete z podlahy odstranit i vodu? Žádný problém. Od toho tu jsou výkonné průmyslové vysavače, které spolu s tím klasickým suchým vysáváním zvládají i to mokré. A dokonce vysají i vodu z vodovodních trubek. 

Brusky na parkety

Máte doma staré parkety a uvažujete o jejích výměně? Ta možná nebude nutná. Pomocí brusky na parkety s odsáváním je obrousíte tak dokonale, že bude jako nová.

Vysokotlaké myčky

Čím vyčistit terasu, chodník, fasádu i automobil? Tyto úkoly na výbornou zvládají vysokotlaké mycí stroje. Ty značky Kärcher čistí výkonně, a přitom šetrně. V bezpečí tak je dřevěná fasáda i lak automobilu. 

Stroje na čištění koberců 

Máte v kanceláři koberce? K jejich očistě slouží stroje na čištění koberců. Ty je (a spolu s nimi i čalouněný nábytek) nejenže perfektně vyčistí, ale také zbaví veškerých roztočů a jiných alergenů. Veškerou zmíněnou techniku nabízí k zápůjčce půjčovna mycích strojů Ekolux.