Rady a tipy

Jak osvětlíte špatně přístupné prostory ve výrobní hale?

Tento problém řeší drtivá většina majitelů výrobních hal. Jednou z možností je samozřejmě instalace spousty výkonných svítidel. Jedná se však o poměrně nešikovné a velmi drahé řešení, které se příliš nevyplatí. Naštěstí existuje i mnohem výhodnější varianta. Jaká? 

Přirozené denní světlo 

U složitých budov, jako jsou průmyslové haly, je zkrátka nemožné osvětlit veškeré interiéry klasickými okny. A přesně proto přichází na scénu alternativní způsob, díky němuž dopřejete svým zaměstnancům přirozené denní světlo. Tím je samozřejmě střešní světlík.

Bavíme se o šikovné konstrukci, která začíná právě na střeše. Nejčastěji mívá tvar kopule, případně stříšky. Skrz ni proudí přirozené denní světlo a následně pokračuje dále skrz speciální systém potrubí. Poté končí na nastavitelné odrazové ploše, jež předává denní světlo do zvoleného interiéru. Bavíme se o poměrně jednoduchém, ale velmi efektivním vynálezu. Správně zvolené řešení přenáší téměř 100 % přirozeného denního světla do budovy.

Jak si nechat postavit světlík? 

Chcete-li si dopřát opravdu funkční střešní světlík, musíte se obrátit na specializované firmy. Těch v naší zemi existuje pouhá hrstka. 

Dobrou volbou jsou třeba ověření odborníci ze společnosti R3STAV. Tento výrobce světlíků se ve svém oboru pohybuje už od roku 2015. Za tu dobu splnil ohromné množství zakázek, z nichž si některé můžete prohlédnout na webových stránkách pod vloženými odkazy. 

Stačí si je otevřít a podívat se do sekce „Realizace“. Ihned uvidíte, jak vlastně takové světlíky vypadají, fungují a na kolik peněz vás vyjde celý projekt. Problémem není ani poškozená střecha. Daní odborníci si totiž hravě poradí i s opláštěním, rekonstrukcí a dalšími důležitými úkony, díky nimž budete v bezpečí a dlouhodobě ušetříte.