Rady a tipy

Proč si vybrat nerezové zábradlí do interiéru

Interiérový design se neustále vyvíjí a přináší nové moderní trendy. V současné době vede minimalistický styl s jednoduchými tvary. Designéři nejednou sázejí na kombinaci nerezu se dřevem, sklem nebo kamenem, čímž vzniká vizuálně velmi povedený vzhled interiéru. Jaké výhody nabízí nerezové zábradlí?

Nerezové zábradlí

Máte-li v rodinném domě, případně mezonetovém bytě otevřené schodiště, pak nerezové zábradlí se nabízí jako vhodné řešení jeho bezpečnosti. Nerez působí lehce a čistě. Je pevný a odolný. Oproti hliníku je dražší, avšak právě jeho luxusní vzhled hovoří pro to, abyste vsadili na nerez. Určitě s jeho výběrem neuděláte chybu, protože ho lze velmi dobře kombinovat s dalšími moderními materiály, jako je dřevo, sklo nebo kámen. Ty jsou u designérů oblíbené, protože lze s nimi vytvořit příjemně působí interiér, ve kterém se vám bude dobře a pohodlně bydlet.

Jak čistit nerezové zábradlí

Nerezové zábradlí se velmi dobře udržuje v čistotě. Obvykle si vystačíte s čistou vodou a mikrovláknovou utěrkou, kterou ho přetřete do vysokého lesku a zbavíte nečistot a prachu. Na drátěnku raději zapomeňte, čímž eliminujete možnost poškrábání a vzniku jemných škrábanců.

Nerezové schodiště

Nerez je materiálem, u něhož vsadíte na jistotu, protože se vyznačuje dlouhou životností a minimální potřebou oprav. Schody a schodiště z nerezu jsou řešením u vícepodlažních rodinných domů. Tento materiál odolává střídání teplot, UV záření i vlhkosti. Pevná nerezová konstrukce dovoluje odlehčené provedení schodiště, které pak nepůsobí masivně. Zejména v minimalisticky pojatém interiéru to bývá podstatným požadavkem na vzhled. Nerezové schodiště do moderního bydlení patří. Do svého domu si můžete nechat vyrobit schodiště a zábradlí z nerezu v zámečnictví České Budějovice, které se specializuje na tento druh kovovýrobků. Má dlouholeté zkušenosti a řadu spokojených klientů.