Kuchyň

Jak vypadá filtrační konvice na vodu a proč si ji pořídit?

Konvici na vodu najdeme snad v každé domácnosti. Filtrační konvice na vodu, to je ale vyšší level. Nejde jen o plastovou nádobu, do které napustíte vodu. Filtrační konvice vám dokáže z obyčejné kohoutkové vody udělat dokonalý zdravý koktejl. Jak vlastně taková filtrační konvice vypadá a co od ní můžete očekávat?

Co je to filtrační konvice?

Jedná se o plastovou nádobu s vyměnitelným filtrem, který je obvykle naplněný aktivním uhlíkem. Filtr váže škodliviny z vody a čistí ji. Nejenže zlepšuje chuť vody, ale filtrační konvice může také odstraňovat mechanické částice a eliminovat vodní kámen. Filtrační konvici na vodu můžete zakoupit v různých objemech, podle toho, kolik vody chcete najednou přefiltrovat.

Jaké jsou výhody filtrační konvice?

Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit filtrační konvici na vodu. Tím nejdůležitějším je pravděpodobně zdravotní hledisko. Filtrováním z vody odstraníte všechny nečistoty, které by mohly být zdraví škodlivé. Filtrovaná voda navíc chutná mnohem lépe než obyčejná voda z kohoutku. Další výhodou je, že filtrační konvici můžete používat kdekoli, ať už doma, v práci nebo na dovolené. Potřebujete pouze vodní filtr a vhodnou nádobu. Na cesty je výhodné se vybavit filtrační láhví na vodu. Je praktická a skladná a lépe se vám vejde do batohu. Navíc si do ní můžete načepovat vodu předem a napít se kdykoliv budete mít žízeň.

Je pro vás filtrační konvice to pravé?

Máte pochybnosti, zda je pro vás filtrační konvice tou správnou volbou? Pak byste měli zjistit více o výhodách a nevýhodách jejího využití. Mezi přednosti používání filtrační konvice rozhodně patří zlepšení chuti vody a odstranění nečistot. Výhodou je také dobrá přenositelnost a tvar přizpůsobený pro vložení do lednice. Na druhou stranu nevýhodou může být cena, protože filtrační konvice je obvykle dražší než běžná konvice. Další věcí, kterou je třeba mít na paměti, je nutnost pravidelné výměny filtru, což může být také nákladné. Pokud přemýšlíte nad tím, jak vybrat filtrační konvici, zaměřte se především na její objem a přizpůsobte ho počtu členů vaší domácnosti. Důležitá je rovněž dostupnost filtrů a jejich kvalita. Některé filtrační konvice navíc nabízí také možnost připomenutí nutnosti výměny filtru pomocí elektronického indikátoru.