Rady a tipy

Ruličky od toaletního papíru a zajímavý způsob, jak vám pomohou při organizaci kabelů

Kabely od různých elektronických zařízení jsou sice důležité, nicméně mohou být také velmi otravné a nevzhledné. Proto je dobré zajistit si jednoduchý trik, který využijete také například při stěhování bytů. Díky tomuto triku budete mít své kabely dokonale organizované a zabráníte jejich zamotání a následnému zdlouhavému rozmotávání nejen při stěhování v Praze. To vše s minimálními náklady. Využijete totiž něco, co byste pravděpodobně vyhodili: ruličky od toaletního papíru.

Ruličky od toaletního papíru

Tyto ruličky mají mnohá využití. Vaše děti si z nich mohou vytvořit různé roztomilé postavičky, stojánek na tužku nebo je můžete použít na výrobu adventního kalendáře. Mimo jiné se dají použít také právě na roztřídění kabelů. Jednotlivé ruličky můžete velice snadno označit názvem kabelu, který uvnitř něj povedete. A když se vaše trubice poškodí nebo opotřebí, můžete ji velice snadno nahradit novou. Nezapomeňte tu starou recyklovat!

Jak na to?

Pokud své kabely skladujete v plastové nádobě, postačí, když je vysypete ven. Do této nádoby stačí jednoduše naskládat ruličky od toaletního papíru tak, aby byly otvorem nahoru. Následně do každé ruličky vsuňte jeden druh kabelu. Ruličku si můžete popsat. Není třeba jednotlivé ruličky k sobě lepit, nicméně pro větší soudržnost to můžete udělat. Pokud máte doma děti, můžete je poprosit, aby jednotlivé ruličky pomalovali tak, aby byly pěkné i napohled.

Ruličky pro organizaci

Avšak kabely nemusí být tím jediným, co si s nimi zorganizujete. Pokud vám nevadí, že se vaše dokumenty budou uchovávat stočené, můžete si z ruliček vytvořit taktéž tuby pro jejich uchovávání. Díky tomu získáte velice efektivní, ale také jednoduchý způsob, jak je ochránit před prachem a světlem. Ideální jsou například k uchovávání uměleckých dílek vašich dětí nebo třeba knoflíků. Upotřebíte je též k uchování samotných uměleckých potřeb.