Zahrada

Vybíráme garážová vrata krok za krokem

Plánujete stavbu nové garáže? Řešíte, jak budete garáž zavírat? Nevíte, zda investovat do sekčních vrat, nebo do tradičních výklopných vrat? V minulosti se do garáží instalovala výklopná vrata, ale současné trendy se ubírají novým směrem a zavírání garáží se dnes řeší sekčními vraty, která jsou lépe ovladatelná. V dnešním článku se proto podíváme, jak garážová vrata vybírat.

Chcete, aby vám vaše Škoda Octavia stála v bezpečné garáži? Je důležité investovat do bezpečných garážových vrat. Od výklopných vrat se stále více ustupuje a dává se přednost sekčním garážovým vratům. Manipulace je nejen pohodlnější a rychlejší, ale hlavně bezpečnější. Sekční garážová vrata jsou praktičtější a jejich princip je řešen tak, že se vysouvají jednotlivé sekce podél zdi pod strop. Vrata tedy nijak nezasahují do pracovního prostoru garáže.

A jaká je cena vrat?

Jestliže jste si koupili nový automobil a starého jste se zbavili přes výkup aut, určitě novému automobilu dejte bezpečný prostor. Sekční garážový vrata vyvolávají někdy mylnou představu, že jsou příliš drahá, a to kvůli vzhledu a motorovým pohonem. Ale není to pravda. V současné době jsou na trhu k dostání hospodárné verze sekčních garážových vrat, jejichž cena konkuruje výklopným garážovým vratům. Ale díky vlastnostem sekční garážová vrata klasická vrata překonají.

Jak garážová vrata vybírat?

V první řadě bude rozhodovat nejspíš vzhled garážových vrat. Důležité je, aby vrata ladila s celým dojmem. Dále hraje roli při výběru technické provedení, kvalita a podobně. Doporučujeme, aby jednotlivé sekce měly tloušťku čtyři centimetry. Dále se vám budou nabízet buď neizolované sekce, nebo zateplené sekce (polystyrenem či polyuretanem). Preferujete-li kvalitu, doporučujeme investici do izolovaných vrat, která jsou izolována také v místech lomu jednotlivých sekcí.

Jakmile si postavíte kvalitní garáž, do které se zloděj jen tak nedostane, navštivte autobazar, například AAA Auto, a kupte si vozidlo, se kterým se bude jezdit jedna radost.