Ložnice, Rady a tipy

Jaká poloha je vhodná pro spánek

Jistě jste již vícekrát slyšeli, že dostatek spánku je nezbytný pro to, abychom se ráno cítili odpočatí a celkově v pohodě. Možná jste však ale nevěděli, že nejenom délka spánku, ale i poloha, ve které spíme, má vliv na naše zdraví. Právě o polohách při spánku vám něco řekneme v tomto příspěvku. 

Spánek na zádech

Spánek na zádech a položené ruce podél těla. Tak o této poloze je známo, že je jednou z nejzdravějších pro naši páteř a záda. Pokud máte kvalitní a třeba i lacné matrace, vaše páteř se nachází v ideální rovné poloze. Tedy v tom případě, když si pod hlavu nedáte hodně vysoký polštář, což není zrovna ideální pro váš krk. Mezi jednu nevýhodu při této poloze je to, že při spánku na zádech můžete více chrápat, což nemusí být příjemné pro vašeho partnera.

Na zádech a ruce nahoře 

Tato poloha, jenž je především typická spíše u dětí, má také příznivý účinek na vaše záda a páteř. Při této poloze také dochází k tomu, že se vám zpomalí vznik vrásek na obličeji. A to z toho důvodu, že se při této poloze kůže přirozeně napíná a nedochází k jejímu otlačování ložním prádlem. Ovšem i tato poloha vede také ke chrápání a dokonce i k pálení žáhy.

Čtěte také: Zdravé spaní zajistí kokosové matrace

Poloha na bříšku

Tolik oblíbené spaní na břiše není příliš vhodné pro náš pohybový aparát. Pokud totiž neumíte dýchat do vaší matrace na mieru a vašeho polštáře s největší pravděpodobností otáčíte hlavou na jednu ze stran, kdy vaše krční páteř je více zatěžována.