Dětský pokoj

4 tipy pro perfektní dětský pokoj

Každý rodič se snaží vytvořit svým dětem ideální zázemí pro hru, učení i psaní domácích úkolů. Vybavování dětských pokojíčků se rodičům často prodraží. Jestliže nechcete, aby se z dětského pokoje stala pouze černá díra vysávající domácí rozpočet, měli byste si přečíst pár užitečných rad, se kterými ušetříte. Nakupte šikovné vybavení a vaše ratolesti budou v dětském pokoji spokojené.

1. Společník do říše snů

Jestliže mají vaše ratolesti problém spát samy v postýlce, pak investujte do svítícího kamaráda. Jedná se o hračku, se kterou se děti přestanou bát a zaženou všechny bubáky a strašidla. V současné době jsou tyto ochránci k dostání v nejrůznějších variantách – od lampiček ve tvaru zvířátek až po plyšové hračky.

2. Truhly a boxy

Samozřejmě, možná vám jako rodičům přijde důležitým vybavením přebalovací podložka, ale spíše byste měli myslet na to, co je důležité pro vaše děti. Jestliže chcete podpořit kreativitu vašeho dítěte, kupte mu truhlu plnou pohádkových kostýmů a dalších pokladů. Do truhly je možné ukrýt nejen převleky, ale také maňásky a další drobnosti, díky nimž se děti dostanou do říše pohádek.

3. Rostoucí nábytek

Častým problémem je, že musíte neustále obnovovat nábytek, protože děti rostou doslova před očima. Co chvíle je malé oblečení a stejně tak to platí i u nábytku. Jídelní židlička brzy nebude potřebná a vaše dítě začne používat klasickou židli u jídelního stolu. V dětském pokoji zase budete muset měnit postel, stoly a podobně. Ale jestliže chcete ušetřit, investujte do takzvaného rostoucího nábytku, který může vydržet od základní školy až po univerzitu.

4. Dostatek volného prostoru

Někdy i méně znamená více. Zapomeňte na objemný nábytek, který zabere příliš volného prostoru v místnosti a raději investujte do trendy nábytku. Nejmladší jedinci si vystačí pouze s dětskou postýlkou a několika úložnými boxy na hračky. Postupně můžete do pokojíčku doplňovat další nábytek, jako je psací stůl, skříně a podobně.