Zahrada

Zahradní pergoly: Jaké existují?

Také milujete, když se procházíte v parku nebo po lese a najdete dřevěný altánek, který má své kouzlo? Vneste tento kousek přírody i k vám na zahradu. Pergola, přístřešek či zmíněný altán vytváří útočiště, kde se schováte před sluncem i zvídavými pohledy kolemjdoucích.

Krásné zastřešení na terasu

Zastřešení na terasu ze dřeva přináší skvělou ochranu pro venkovní posezení. Je jedno, jestli se zde uvelebíte sami nebo, si budete užívat pohody u kávy či grilu s rodinou, přáteli. Můžete si nechat udělat pergolu u stavby, samostatně stojící, minimalistickou i robustní. Zázemí najde uplatnění kdekoli na zahradě. Někdo bud rád, když bude právě u domu, protože sem snadno přenese jídlo, čtení, hračky, počítač. Někdy se hodí altán doprostřed zahrady blízko bazénu. Jde o flexibilní prostor, s nímž si můžete nakládat podle potřeby. Běžné dřevěné pergoly ocení ti, kteří mají rádi klasiku. Moderna jim moc neříká, proto se nespokojí s hliníkovou konstrukcí, jež je příliš studená. Dřevěná pergola dodává teplo, působí venkovštěji, tedy i přírodněji. 

Pergola-drevena.cz – výběr 

Nemusí jít pouze o pergolu, čili vrchní přístřešek. Dřevěné akcenty se hodí v mnoha podobách. Znáte dřevěné plotové zástěny? Někdy se může stát, že nebude stačit vrchní krytí, protože zvídavé pohledy jdou od boku. Schovejte se proto před kolemjdoucími či sousedy právě zástěnou. Takový dřevěný plůtek je velmi tvárný, může tvořit i podpěru rostlin. Když jej necháte obrůst břečťanem nebo vinnou révou, bude působit krásně a ještě nalezne praktické využití. Je se podívejte na stránky Pergola-drevena.cz, kde nabízí klasické pergoly, zahradní altány, přístřešky i konstrukce pro garážová stání. To vše vám vyhotoví dle přání, sami smontují anebo vám jen dodají stavebnici, kterou si sestavíte sami.

Zdroj obrázku: www.pergola-drevena.cz