Rady a tipy

LED osvětlení je i tam, kde byste ho nečekali

LED osvětlení válcuje klasické žárovky i zářivky. Kde všude se s nám můžete setkat? Samozřejmě ho má už většina lidí  v domácnostech – od dětských pokojíčků, přes obývací pokoj až po kuchyň. Používáme ho jako venkovní osvětlení na terasy a balkony. LED osvětlení se využívá o Vánocích jako dekorace. Setkáte se s ním dokonce i v lednicích.

LED světla na nás útočí pravděpodobně i v práci, ale také cestou tam. V obchodech a obchodních centrech se dnes už běžné žárovky opravdu nevyplatí. Výlohy obchodních domů často svítí nonstop, stejně tak jako některé venkovní plochy. 

Osvětlení LED se hojně využívá ve veřejném prostoru. A je to ta nejlepší varianta pro osvětlení sportovišť nebo průmyslových hal. Velmi efektivní jsou i výkonná LED pouliční svítidla

Víte o tom, že existují LED svítidla pro rostliny? 

Speciální LED svítidla pro růst rostlin se používají do skleníků a interiérových pěstíren. Dobře umístěné osvětlení LED u rostlin podporuje jejich růst a také zvyšuje jejich schopnost rozmnožovat se. Některé květiny potřebují ke svému růstu sluneční paprsky, které jim ale nejsme schopni poskytnout po celý rok. Na chladné měsíce musíme tyto rostliny přemístit do interiéru a ideálně jejich růst podpořit speciálními LED světly, která dokáží plnohodnotně nahradit sluneční záření. Používají se lištová svítidla, závěsné LED osvětlení, nebo výkonné LED panely.

LED světla i do extrémních podmínek

Výrobci LED osvětlení ovšem myslí na vše. Proto byla vyvinuta extrémně odolná LED svítidla do výbušného prostředí. Jedná se o osvětlení, které je speciálně vyrobeno do míst, kde může dojít k výbuchům. Jsou to LED svítidla, která snesou i velmi nepříznivé podmínky, jako jsou změny tlaku, teploty i vlhkosti. Zkrátka se používají na místech, kde jiné zdroje světla neobstojí – střelnice, kamenolomy apod.. 

Osvětlení LED má zkrátka budoucnost a neustále se vyvíjí. V tomto oboru nás jistě čeká ještě spoustu inovací a my se rozhodně máme na co těšit.