Zahrada

Zahradní pergoly jako zpříjemnění venkovního prostoru na terase

Život v rodinném domě přináší řadu výhod, kvůli nimž si člověk tento způsob bydlení volí. Většinou je to hlavně možnost pobytu venku, který je tak oblíbený. U většiny domů je totiž k dispozici také zahrada, byť nemusí být příliš velká. Mnozí majitelé nemovitostí si budují terasy, které vhodně doplňují prostor, v němž se bydlí. Příjemné venkovní posezení nabízí klidné místo pro trávení volného času. Co by rozhodně terase nemělo chybět?

Zahradní pergoly jako zajímavý designový prvek

Aby byla terasa dokonalá, určitě by měla být vybavena zastřešením. Jeho roli může sehrát i zahradní pergola. Ostatně tu lze postavit i mimo terasu kousek dále od domu. Vznikne tak pohodlné prostředí pro grilování nebo odpočinek po práci. Taková dřevěná zástěna je vítaným zpestřením zahrady u rodinného domu. Nabízí nerušené místo, skryté před zraky kolemjdoucích. 

Ideálním materiálem na výrobu altánu nebo pergoly je dřevo. Je odolné vůči nepřízni počasí, při správné údržbě vydrží působení slunečních paprsků i mrazy nebo déšť. Nejčastěji se pro výrobu pergol využívá dřevo z jehličnanů, které bývá ošetřeno tlakovou impregnací, čímž se prodlouží jeho životnost.

Přístřešky a garážová stání

Kromě zahradních pergol je často zapotřebí u domu mít i různé přístřešky – třeba na dřevo. Kdo nemá garáž, tak využívá zastřešená garážová stání. Většinu těchto staveb je třeba přizpůsobit na míru požadavků zákazníků. Společnost Pergola Dřevěná s.r.o. na svých webových stránkách pergola-drevena.cz prezentuje ukázky své tvorby i nabídku služeb. 

Lze si u nechat na míru vyrobit zahradní pergolu i garážové stání pro automobily. Součástí nabídky je i možnost vlastní montáže. Firma totiž dodá kompletní spojovací materiál s detailním návodem, díky nimž sestavení pergoly, altánu či přístřešku pak zvládne udělat zákazník svýma vlastníma rukama.