Rady a tipy

Kvalitní koberce z Orientu

Máte pocit, že kobercům odzvonilo? Jste na omylu! Luxusní orientální koberce mají své místo v moderních interiérech i bytech, kde se budou skvěle vyjímat jako běhouny. Orientální koberce z východních zemí v sobě snoubí precizní zpracování, jedinečné vzory a kombinace barev a samozřejmě samotnou hodnotu, která se stářím koberce roste. Proto jsou prémiové koberce skvělou investiční příležitostí a v mnoha generacích se opravdu jedinečné kousky dokonce dědí.

Jaký koberec vybrat?

Odborníci  na kvalitní orientální koberce mají v nabídce koberce mnoha tvarů, velikostí i barev z Afghánistánu, Indie, Íránu, Pákistánu, Persie, Tibetu i Turecka. Každá země nabízí něco výjimečného a slibuje vkusný doplněk do obývacího pokoje, ložnice i na chodbu. Z materiálů se používají přednostně vlna, hedvábí, akryl či bavlna. Velké oblibě se těší perské koberce – umělecká díla s certifikátem kvality. Pravý perský koberec je ručně vázaný a jeho design vás neomrzí. V nabídce ale najdete i levnější koberce a strojové perské koberce, u nichž laik na první pohled rozhodně nepozná rozdíl. Specialista na perské koberce má v nabídce rovněž moderní koberce s geometrickými tvary a také vysoce kvalitní koberce s dětskou tématikou. Na přehledném e-shopu najdete i reálné fotografie koberců včetně detailního popisu.

Po jakém tvaru sáhnout? 

Klasický čtverec bude dobře vypadat v každém prostoru, kde vynikne jeho struktura a barevnost. Běhouny se skvěle hodí do dlouhých chodeb, kde umí opticky přidat centimetry a pokud hledáte něco vkusného, pak obdélník či ovál bude dobře vypadat v obývacím pokoji i jídelně. Nezapomínejte že se jedná o skvost vašeho domova, proto by měl koberec vyniknout. Kdo chce ušetřit, může nahlédnout i do oblíbené výprodejové sekce, kde jsou dostupné koberce i za polovinu původní ceny. A to se vyplatí, nemyslíte?