Zahrada

Bioklimatické pergoly jsou nejmodernějším řešením posezení na terase

Běžnou součástí rodinným domů jsou terasy, které přiléhají těsně k domu, a zvětšují tak plochu obytné plochy. Jsou jakoby prodloužení prostoru, ve kterém se bydlí. Na rozdíl od interiéru ale nabízejí pobyt pod širým nebem, což je zejména v horké letní dny příjemným zpestřením trávení volného času. Na terase totiž nechybí posezení v podobě stolů se židlemi či různé typy křesel. Aby byl pobyt na terase dokonalý, je vhodné ji zastřešit. Jakým způsobem to lze udělat?

Jaká je nabídka zastřešení terasy

Jednoduchým řešení zastřešení terasy je výstavba pergoly. Mohou být k tomu využity dřevěné latě, po nichž se nechá pnout třeba růžový keř. Dřevěné zastřešení poskytne úkryt před horkými slunečními paprsky, ale také před deštěm, který se znenadání objeví. Vůně dřeva se snoubí s popínavým keřem růže, a vytváří tak příjemnou atmosféru pro trávení odpočinku na terase ve společnosti rodiny nebo přátel.

Vedle dřevěných prken ale existuje další možnost, jak terasu vhodně zastřešit. Nejmodernějším trendem jsou totiž bioklimatické pergoly, které jsou vyrobené z odolných hliníkových lamel. Nabízejí řadu výhod, z nichž ta nejdůležitější je možnost regulovat otevření střechy pergoly dle potřeby. Bioklimatická pergola ochrání proto před sluncem i deštěm, přičemž ji lze využívat celoročně.

Boční zakrytí pergoly

Díky moderním technologiím je možné i boční zakrytí pergoly pomocí systému SLIDE. To nabízí nejen stínění, ale tak možnost rychlého průchodu, protože se jedná o posuvné řešení z extrudovaného hliníku. Jednotlivé posuvné moduly jsou osazeny v horní a spodní vodící liště. Rámy a vodící lišty bývají lakované. Odstín laku je přitom možné přizpůsobit konstrukci bioklimatické hliníkové pergoly.

Stínící rolety do pergoly

Potřebujete mít na terasa absolutní soukromí a jste neradi, pokud by vás na ni rušily pohledy kolemjdoucích? Pak je možné využít stínící rolety do pergoly. Jedná se o textilní rolety, kdy stínící tkanina zůstává stále napnutá. Ta je  po stranách vedena ve vodících lištách a je použitelná i silného nárazového větru.