Zahrada

Chcete si pořídit na zahradu bazén? A víte, jakému typu dát přednost?

Stále častěji se na zahradách u rodinných domů vídáme bazény. Staly se běžnou součástí života, protože nabízejí možnost se kdykoliv koupat. Člověk nemusí za vodu jezdit příliš daleko. Stačí, když vyjde na svou zahradu, a už se může svlažit v příjemně studené vodě. Jaká nabídka bazénů je aktuálně na trhu?

Vybíráme bazén na zahradu

Při volbě bazénu je třeba zohlednit několik hledisek. Můžete si pořídit plastový bazén, jenž bude zapuštěný do země. Jedná se o dražší a zároveň estetičtější variantu, která splývá s terénem, a proto nenarušuje vzhled zahrady. Není-li ale bazén krytý, představuje velké riziko pro malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří do něho mohou v nestřeženém okamžiku spadnout a utopit se. Mezi designové záležitosti patří přelivový bazén, jehož hladina sahá až po okraj. S okolím splývá ještě lépe než běžný plastový bazén. Vyniká dlouhou životností, barevnou stálostí a UV stabilitou. I u něho je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.

Nadzemní bazény levnější alternativou

Když nechcete do pořízení bazénu investovat příliš velkou sumu peněz, tak se jako zajímavé řešení nabízejí nadzemní bazény. Nemusí se zapouštět do země, většinou je stačí postavit na zvolené místo, nainstalovat techniku, napustit vodou a můžete se začít koupat. Lze je koupit v různých velikostech, takže si snadno vyberete bazén přesně podle svých potřeb. Nadzemní bazén bývá vyrobený z gumy, může mít kovovou konstrukci nebo být samonosný.

Dejte přednost českým výrobkům

Česká republika nemá moře, takže koupání si lidé vynahrazují pobytem u rybníků, přehrad nebo jezer, pokud se chtějí vykoupat v přírodních vodách. Zaplavat si lze i na koupalištích a pochopitelně i ve vlastním bazéně. Až budete vybírat z nabídky na trhu, zajímejte se o výrobky české firmy ALBIXON, která poskytuje široký sortiment jednotlivých modelů bazénů a doplňků pro snadnou údržbu vody v nádrži.