Rady a tipy

Jak zastínit střešní okna?

Každý, kdo obývá podkrovní prostory, vám řekne, že ty horké letní dny jsou pod střechou nesnesitelné. Jak se proti slunečním paprskům účinně chránit?

Účinná ochrana proti slunci

Možností, jak se účinně chránit proti slunci jsou v současné době v podstatě dvě:

  • rolety
  • žaluzie

V čem se liší tyto jednotlivé druhy stínící techniky? Základní rozdíl spočívá ve způsobu stínění. Zatímco lamely žaluzií jsou naklápěcí, tzn. je možné regulovat intenzitu procházejících paprsků, u rolet tomu tak není. Lamely jsou pevně spojeny a regulovat průchod slunečních paprsků je tak možno pouze povytažením/stažením rolety.

Myslete i na zimu

Při pořizování předokenních stínících prvků je třeba myslet i na zimní období. Většina tepla uniká z domu střechou a kolem oken. Zabraňte tepelným únikům pomocí vhodných izolačních prvků, kterým se mohou stát třeba předokenní rolety.

Výhody předokenních rolet

Přinášíme přehled hlavních výhod venkovních rolet:

  • v létě zabraňují přehřátí pokoje, v zimě naopak minimalizují úniky tepla
  • zatemní pokoj a umožní tak nerušený spánek kdykoli během dne
  • slouží jako skvělý izolant od okolního hluku
  • představuje překážku pro případné zloděje
  • ušetříte s nimi nemalé finanční výdaje za energie spojené s chodem klimatizace a za vytápění

Jaký barevný odstín venkovních rolet mám zvolit?

Chcete si pořídit exteriérové rolety, ale přemýšlíte, která z nabízených variant je pro váš dům ta pravá? Nejlepším pomocníkem jsou prvky samotného domu. Sladit můžete rolety např. s okenními parapety, střešní krytinou nebo fasádou. Možností je mnoho a vaší fantazii se meze nekladou.

Venkovní rolety jsou dodávány v různých barevných variantách. Pokud se vám žádný ze základních nabízených odstínů nezamlouvá, nevěšte hlavu, existuje řešení. A tím je nástřik podle vzorníku RAL.

Kde si mohu objednat předokenní rolety?

Kvůli objednání předokenních rolet nemusíte chodit daleko, můžete tak učinit ze svého domova. Využijte online návrháře rolet a probuďte v sobě duši designéra.