Rady a tipy

Vyměňujete okna? Pořiďte k nim kvalitní parapety

Plánujete výměnu oken? Nevybírejte pouze podle jejich materiálu nebo tloušťky, zaměřte se také na okenní doplňky. Pořiďte k novým oknům také kvalitní parapety.

Parapet, to není jen módní doplněk domácnosti

Parapet, to není pouze dekorační prvek (což lze prohlásit zejména o vnitřních parapetech, které řada domácností využívá jako odkládací plochu, nejčastěji pro květináče s kytkami). Naopak primární funkcí venkovních parapetů je ochrana zdi před vodními srážkami.

Nevýrazný prvek, který změní celkový vzhled

Mohlo by se zdát, že parapety jsou naprosto zbytečné. Vždyť jsou to tak nevýrazné prvky, kterým málokdo věnuje přílišnou pozornost. Ale právě parapety mají schopnost změnit celkový vzhled místnosti/stavení. Právě z toho důvodu byste jejich výběru měli věnovat dostatečnou pozornost.

Jaké parapety k plastovým oknům

V současné době jsou jakýmsi standardem plastová okna. Jaké k nim zvolit parapety?

K plastovým oknům zákazníci nejčastěji volí interiérové dřevotřískové nebo plastové parapety, pro exteriér pak hliníkové.

Pokud však ve vaší domácnosti dosahuje vlhkost vzduchu vyšších hodnot, sáhněte raději po plastových parapetech (dřevotřískové by se vlivem vyšší vlhkosti mohly deformovat).

Jakou zvolit barvu parapetu?

Vybírat můžete z široké palety barevných variant. Je třeba myslet i na skutečnost, že tmavé parapety pohlcují světlo, čímž dochází k tomu, že je místnost méně osvětlená. Naproti tomu světlé barvy světlo odráží do okolí a pokoj vypadá jasněji.

V případě, kdy se vám nezamlouvá žádná ze základních barevných variant, existuje řešení v podobě dodatečného nástřiku vámi zvolenou barvou podle vzorníku RAL.

Kde mohu objednat parapety?

Parapety můžete pořídit z klidu domova. Využít k tomu můžete online konfigurátor parapetů, který vás provede 6 kroky až k finálnímu odeslání objednávky.

Aby parapety plnily svou funkci, musí být správně namontovány. Pokud si na montáž svépomocí netroufáte, oslovte některého ze seznamu řemeslníků ve svém okolí.