Obývací pokoj

Provoňte svůj domov historií

Časy minulé se nedají znovu prožít. Lze si je však představit na základě dobových fotografií a vyprávění starších generací. Z minulosti se nám však dochovaly různé předměty, které nemusí nutně skončit na skládce. Začleňte do své domácnosti zajímavé starožitné předměty a provoňte svůj domov historií.

Kombinace současného nábytku a starožitných solitérů

Nebojte se kombinace moderního nábytku a starožitných solitérů. Zakomponováním starožitností do jinak moderně zařízené domácnosti jí zajistíte osobitý a neotřelý styl.

Dobový kontrast přitáhne zraky vašich hostů a stane se tématem nejedné společné diskuze.

Vaše domácnost se nemá stát skladištěm

Účelem starožitností není udělat z vaší domácnosti skladiště, ale oživit ji. Proto dbejte na to, abyste vámi vybraný solitér nejen „šoupli“ do pokoje, ale mohli jej skutečně využívat. Jste-li rodina vášnivých čtenářů, můžete se poohlížet po historické knihovně, zařizujete-li si pracovnu, vsaďte na starožitný psací stůl. Pokud upřednostňujete nějaké drobnější prvky, za zmínku stojí starožitné stolní hodiny, obrazy nebo třeba svícny.

Pro který historický styl se rozhodnout

V každém historickém období byly upřednostňovány jiné materiály pro výrobu, používaly se rozdílné zdobící techniky… Proto nehraje roli, zda se rozhodnete pro starožitný solitér z období baroka, rokoka, renesance, secese, impresionismu, biedermeieru nebo artdeca. Důležitá je skutečnost, aby se vám nábytek líbil a funkčně vám sloužil.

Kde je možné zakoupit starožitnosti?

Starožitný nábytek a další historické solitéry zakoupíte ve starožitnictví a prodejnách starožitného nábytku. Některá prodejny disponují vlastními internetovými stránkami, na kterých prezentují své nabízené zboží. Tak se vám naskýtá jedinečná možnost prohlédnout si zboží ještě před osobní návštěvou prodejny.