Rady a tipy

Podlaha podle místnosti – zkušení poradí nejvhodnější řešení

Na trhu existuje celá řada podlahových krytin, které dodají zvolené místnosti jedinečný design a komfort při denním využití. Klíčové je pohodlí a funkčnost, nicméně nelze opomenout též životnost a požadavky na údržbu. U podlah platí, že každý materiál vám může nabídnout něco zajímavého, záleží tedy pouze na vás, po čem ve výsledku sáhnete. Například podlahové studio Brno nenabízí pouze podlahy podle materiálového zpracování, soustředí svou pozornost též na jednotlivé místnosti a doporučuje ideální variantu.

Dřevo a korek na podlahové vytápění – radí podlahy Brno

Pokud jste ve fázi stavby nového bydlení, zajisté zvažujete i pohodlné podlahové vytápění. Na něj se skvěle hodí například dřevěné podlahy nebo oblíbený korek. Oba zmiňované materiály jsou přírodní, měkké a hřejivé. Nabídnou vám komfortní došlap bosou nohou i dlouhou životnost. O oba se ale musíte pravidelně starat a používat k tomu vhodné prostředky. Měkkou a hřejivou variantu pokládky představují též vinylové podlahy, pod jež se rovněž skvěle hodí podlahové topení. Vinyl je k dostání v několika variantách řešení od lepení, přes systém click až po multilayer. Nadchne vás bezúdržbový provoz, barevná stálost i životnost. Levnější alternativou vinylu mohou být například PVC podlahy v rolích či přírodní linoleum.

Nestárnoucí koberec

Kdo chce ušetřit a zároveň vyznává tradiční design, ocení koberec. Ten se hodí na všechny typy podlah buďto jako kusový koberec sloužící spíše jako ozdoba či metrážní koberec pro pokládku po celé místnosti. Podlahy do dětského pokoje si zaslouží oživit dětskými motivy, v ložnici zase oceníte třeba orientální tvary a obrazce. Cenově dostupné jsou též plovoucí podlahy dostupné v dekorech dřeva, obkladů i kamene. Jejich pokládku zvládne každý šikovný kutil sám. Plovoucí podlahy a stejně tak laminátové podlahy budou dobře vypadat v obývacím pokoji, na chodbě i ložnici.