majetkové pojištění online
Rady a tipy

Braňte si efektivně svou harmonii bydlení

Sen o bydlení ve vlastní domácnosti se týká většiny z nás. Když se pak s dostatkem finančních jistot konečně odhodláte své dávné plány realizovat, jistě nám dáte za pravdu, že proces není nikterak jednoduchý. Vždycky se před vámi může objevit nějaká zásadní překážka, která zhatí veškeré přípravy. Mějte však na paměti, že po jejím zdolání jste o krok blíž kýženému cíli. Důležité je vytrvat a nenechat se odradit jedním nezdarem. Ani pak ovšem nemáte zdaleka vyhráno. Rizika číhají doslova na každém kroku a proto je potřeba se před nimi efektivně a hlavně s předstihem chránit. S tím vám pomůže pojištění, které si rozebereme poněkud podrobněji.

Pojištění je jedinou účinnou prevencí

Když už se rozhodnete investovat naspořené peníze do vlastního bydlení, určitě nechcete o svůj osobní ráj jakoby lusknutím prstů přijít. K tomu vám dopomůže pojištění majetku, které se vztahuje především na:

  • rodinný dům, byt v osobním vlastnictví
  • nemovitost ve stavbě, vedlejší budovy na jiném pozemku
  • domácnost
  • budovy s podnikatelskou činností, vybavení kanceláře

Na bezpečnost je potřeba myslet od první chvíle. Nikdy totiž dopředu nevíte, kdy se vám přírodní katastrofa nebo vandalismus lidí postaví do cesty. S pojištěním majetku se sice rizikům nevyhnete, nicméně získáte potřebnou jistotu, že na úhradu všech vzniklých výdajů nezůstanete úplně sami.

pojištění majetku

Pojištění majetku lze vyřídit z pohodlí domova

Doby, kdy bylo kvůli sjednání pojištění potřeba navštívit pobočku konkrétní společnosti, jsou již dávnou minulostí. Dnes se veškeré procesy přesunuly na internet a ani majetkové pojištění online samozřejmě není výjimkou. Po zadání údajů o vás a vaší nemovitosti dostanete orientační výpočet pojistného a pokud s ním souhlasíte, ve virtuálním prostoru můžete smlouvu rovnou i uzavřít. Mohlo by to snad být jednodušší?