designové pokojíčky
Dětský pokoj

Dětský nábytek

Při zařizování dětského pokojíčku by se nemělo šetřit. A to jak finančními prostředky, tak i nápady. Důležité podmínky – vkus a zdravotní nezávadnost.

Dětský nábytek: Inspirujte se trendy současnosti

Pokud bychom položili některému zkušenému bytovému designérovi otázku, jaký nábytek je vhodný do dětského pokoje, asi by odpověděl, že hlavně světlý. To by totiž měl být první ukazatel ve výběru nábytku do dětského pokoje. A nejen nábytku, ale i koberce a dalších doplňků. Lze samozřejmě udělat výjimku. 

  • Toužíte-li po nábytku tmavším, pak to není žádný problém. 
  • Jen je zapotřebí ho doplnit světlými a více barevnými prvky. 

Je také nutné počítat s tím, že naše dítě roste nejen fyzicky, ale také se mu mění životní hodnoty a názory. Proto, pokud nechcete měnit každým rokem vybavení pokojíčku, pak musí být nábytek nadčasový a takzvaně rostoucí.

nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj musí být pro vašeho potomka zdravý

Skvělým řešením je nábytek, který se bude vašemu dítěti přizpůsobovat. Nákupem takzvaného rostoucího nábytku můžete do budoucna ušetřit celkem značnou finanční částku. Stoly a židle vydrží totiž na několik dlouhých let. A nešetří pouze vaši peněženku, nýbrž i záda vašeho dítěte. 

Většinou jsou vytvořeny tematicky. Jednotlivé části nábytku mohou například připomínat skládanku LEGO. Návrháři se také nechávají inspirovat geometrickými tvary či přírodními motivy. 

  • Tento nábytek patří pochopitelně k luxusním záležitostem. 
  • Pokud se pro něj rozhodnete, pak sice vydáte s největší pravděpodobností vyšší finanční částku, ale máte jistotu, že nebudete muset zařízení po několik let vůbec měnit. 
  • A kromě toho, bude toto prostředí dobrým způsobem formovat vkus vašeho potomka. 

V poslední době se dává důraz u mnoha věcí na zdravotní nezávadnost. V tomto případě to nesmí být jen fráze, ale skutečná podmínka. Nežli nábytek zakoupíte, zjistěte si i zemi původu a další podrobnosti.