Rady a tipy

Dobrý bytový textil se v domácnosti hodí vždy

Vybavit si domácnost tak, aby byla líbivá a zároveň plně funkční, nemusí být za všech okolností drahé. Jak nábytek, tak i mnohá elektronika se dá koupit za docela solidní peníze. Ještě levnější je bytový textil, a to často i ten kvalitní.

Záclony nad zlato

V českých zemích mají v oknech záclony snad všichni. Na rozdíl od mnoha jiných zemí se u nás severský minimalismus příliš neujal. Není ani divu, bytový textil všeho druhu má v českých zemích dlouhou tradici. Hotové voálové záclony či verze na míru jsou zde klasika a jen tak se to nezmění.

Záclony navíc nejsou pouze zdobné, ale mají také velmi praktickou úlohu – chrání obydlí před případnými zvědavci, kteří rádi nakukují do cizích oken. Hotové záclonytotiž zvládnou fungovat jako neprůhledná bariéra, avšak pouze během dne. Když se večer v bytě svítí, potřebují podporu ve formě závěsů.

Závěsy jsou docela levné

Samozřejmě lze místo závěsů zvolit například žaluzie či rolety. Ty jsou ovšem o dost dražší. Vzhledem k současné ekonomické krizi je cena jedním ze základních údajů, na který se český zákazník při nakupování čehokoliv zaměřuje. A závěsy na okna jsou k dispozici skutečně za hubičku, a přitom velmi dobře fungují.

Navíc není problém si v případě potřeby připlatit za zatemňovací typ. Ty jsou sice o dost dražší a těžší, na druhou stranu po jejich zastření nastane v pokoji takřka absolutní tma. Kdo chodívá spát i během světla, takovéto závěsy dokáže náležitě ocenit.

Za dobré povlečení je potřeba si připlatit

Lidé dnes špatně spí a ne vždy je na vině psychika. Často se může jednat o maličkost typu špatně vybrané povlečení. Hlavně vyloženě levné typy za moc nestojí. Jedince s citlivější pokožkou dokáže nekvalitní povlečení udržet vzhůru i přes velkou únavu.

Proto je smysluplnější koupit si kvalitnější, i když dražší alternativu. Takovéto povlečení je krásně heboučké, velmi dobře saje pot a jako bonus se vyznačuje i vynikající vzdušností. V létě je tato vlastnost k nezaplacení.