Rady a tipy

Jak na sprchový kout v nové koupelně?

Zařizujete si novou koupelnu či rekonstruujete tu starou? Možná se rozhodujete mezi sprchovým boxem, sprchovým koutem a zděným sprchovým koutem. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Sprchové boxy nahrazují v koupelnách nepraktickou či velkou vanu. Šetří místo, přitom je plnohodnotným zázemím pro vykonávání každodenní očisty těla. Poskytují komfort a pohodlí, relaxaci i léčbu zdravotních potíží.

Sprchové boxy představují hotové a komplexní řešení bez nutnosti obkládání zdí. Sprchový box je v podstatě kompletně sestaveným sprchovým koutem, má samostatnou konstrukci a uzavřený strop. Proti sprchovému koutu nabízí podstatně větší komfort a širší možnosti využívání, u masážních boxů je jejich součástí hydromasážní panel.

Na trhu jsou také parní sprchové boxy. Výstavba sprchového koutu vyžaduje určité stavební zásahy, musíte například položit obklady, správně umístit vaničku, zástěnu a nasadit baterii. Sprchový box vyžaduje jen napojení k rozvodům vody a odpadu. Třetí alternativou je zděný sprchový kout, který vám umožňuje realizovat jeho výstavbu na míru interiéru, především, pokud zvolíte na podlahu zděný podklad namísto klasické vaničky. Zděný kout můžete zastřít závěsem, nechat jej otevřený, ale modernější a designovější jsou sprchové dveře do niky, které mohou být například prosklené.

Sprchové dveře se také dále liší způsobem otevírání. Existují posuvné dveře, které jsou praktické a šetří mnoho místa při otevírání. Otevírací, které potřebují větší prostor, jsou tedy vhodnější do větších koupelen. Zalamovací, jejichž nespornou výhodou je jejich variabilita, která spočívá v nastavení šířky. A do čtveřice sprchové dveře shrnovací, u kterých je výhodou zejména úspora místa v malých koupelnách a odolnost vůči nárazům.

Sprchové dveře nejsou tím pravým? Vsaďte na moderní klasiku!

Nejoblíbenějším vybavením do moderních koupelen jsou sprchové kouty 90×90 čtvercové se skleněnou či plastovou výplní. Jedná se o kombinaci moderního designu a oblíbeného rozměru. Tyto sprchové kouty skvěle padnou do každé koupelny a zároveň poskytují dostatek místa pro pohodlné sprchování.