Rady a tipy

Vyplatí se odvlhčovače vzduchu do domácnosti?

Plíseň je častým problémem ve starých bytech, domech i v novostavbách. Lze s ní účinně bojovat – s nadměrnou vlhkostí i výskytem plísní si hravě poradí domácí odvlhčovače vzduchu. Tato nežádoucí a zdraví škodlivá houba se nejčastěji vyskytuje v koupelnách, za nábytkem a někdy dokonce i pod kobercem či jinou podlahovou krytinou. V bytech a místnostech s dlouhodobě přetrvávající vlhkostí se rozhodně vyplatí pořízení elektrických odvlhčovačů vzduchu.

Objevily se vám v bytě plísně? Začněte to řešit!

Příčin vzniku plísní může být spousta, jejich odstranění v dnešní době už není nemožné. Důležité je začít včas a velmi důkladně zasaženou místnost očistit, s tím vám snadno pomohou kompaktní a tiché odvlhčovače vzduchu Olimpia Splendid s digitálním displejem a hydrostatem, kde průběžně ukazuje aktuální teplotu a vlhkost vzduchu a umožní nám jednoduše nastavit požadovanou hladinu vlhkosti. Jejich optimální velikost umožňuje přístroj umístit i do malých prostor koupelen, spižíren či sklepů, a díky topení o výkonu až 1000 W výrazně pomáhá při sušení prádla v chladných místnostech. Provozní náklady u odvlhčovačů Olimpia Splendid se pohybují již od 1,07 Kč za hodinu.

Vlhkost je obsažena i v pevných materiálech, pomocí odvlhčovače vzduchu Sinclair zlikvidujeme vlhkost i v nich. Odvlhčovače dělíme podle konstrukce na domácí, profesionální a bazénové, podle použité technologie na adsorpční a kompresorové. Jsou velmi tiché, nabídnou možnost příhřevu až na 1000 W a maximální výkon 22 litrů za den. V poměru s chemickými a příliš neúčinnými odvlhčovači jsou elektrické přístroje pro odvlhčování velmi výhodné, proto je zde rychlá návratnost investice. Odvlhčovače vzduchu Sinclair jsou úsporné a využití najdou rovněž v koupelnách, v obytných i sklepních prostorách.

Nejen odvlhčovače, ale jakékoliv přístroje na úpravu vzduchu, doporučujeme nakupovat u specialistů. Tím je například internetový obchod Vzdušín.cz, kde vám také rádi pomohou s vaším nákupem. Využijte zkušeností a rad profesionálů ve svůj prospěch, abyste opravdu vybrali přístroje, které splní vaše požadavky.