kolejnicové garnýže
Obývací pokoj, Rady a tipy

Jak vybrat záclony do jednotlivých místností?

Každý kout našeho bytu volá po individuálním řešení zastínění. Víte, jak si pomocí záclon vykouzlit krásný domov? Poradíme vám. Nezapomeňte ke každé dekorační látce zvolit správné garnýže. Ty vybírejte i podle interiéru – moderní vyžadují kolejnicové garnýže, místnosti zařízené v anglickém stylu zase klasické dřevěné garnýže.

V kuchyni to nemusíte přehánět s délkou 

Obzvláště v případě, kdy je váš kuchyňský kout situován na jižní stranu, byste si neměli příliš lámat hlavu s délkou záclon. Postačí, když zvolíte střední, nebo dokonce kratší délku. Užívejte si světlo, které do prostoru přichází. Stejně tak dbejte i na jemnost zvolené tkaniny. Hustěji tkané záclony si ponechejte do jiných místností. Přejete si prostor zútulnit? Zvolte pro kraje oken úžasný závěs. Najednou se celý prostor ještě více zútulní. 

Ložnice jako ze zámku

Zde budeme uvažovat zcela jiným směrem. V ložnici si přejeme mít dokonalý pocit soukromí a intimity. Proto jistě budeme volit hustě tkanou textilii, která nabízí okázalé délky. Prostor můžete dokonce povznést nejen pomocí načechrané dlouhé záclony, ale také díky maximální délce zvoleného závěsu. Ten klidně natáhněte i v místě, kde již okno není – po celé délce zdi u okna. Díky příjemnému přítmí z hustě tkané záclony se vám bude usínat jako na zámku. 

S výběrem v dětském pokoji si vyhrajete

Nyní přichází to nejlepší rozhodování. Zařizovat dětský pokoj je totiž vždy učiněná radost! Pro pokojíček, který chystáte pro nový přírůstek do rodiny, si zvolte vzdušný materiál. Nebojte se barevných kombinací a vzorů. Veselá záclona upoutá pozornost miminka a pohladí jej po duši i v pozdějším předškolním věku, kdy se bude během večerů bát. V případě výběru vybavení a dekorací pokoje pro školní dítě již výběr diskutujte s jeho odrůstajícím obyvatelem. Každý má možnost, aby se v jeho pokoji realizovaly jeho sny. 

Záclony utvářejí pocit, který z domova máme. Přejete si i vy, aby byl váš domov jedinečný? Vyberte si záclonu přímo podle místnosti, ve které se bude vyskytovat.