Nášlapy na schody
Rady a tipy

Vybíráme nášlapové koberce a běhouny

Nášlapy na schody patří k nezbytnostem všech majitelů schodiště v domech nebo bytech. Tím základním motivem, proč si nášlapy pořídit je bezpečnost. Nikdo jistě nechce riskovat pád ze schodů svůj ani svých nejbližších. Zejména v domácnosti s malými dětmi je toto riziko velmi vysoké.

Zvyšte bezpečnost vaší domácnosti

Každý jistě ví, jak snadné je na schodech uklouznout, pokud chodíte bosky nebo pouze v ponožkách. Právě proti těmto nechtěným nehodám nášlapy účinně fungují.  Pokud se rozhodnete pro kobercové nášlapy, máte v zásadě dvě možnosti. Můžete pokrýt kobercem celé schody, což je činnost poměrně náročná a obtížnější také na údržbu. Proto si většina majitelů domů volí jednodušší možnost, kterou jsou speciální kobercové nášlapy. Ty pokrývají pouze část schodu. Velmi snadno se na schody připevní díky lepicí pásce, stejně jednoduše se udržují a jsou stejně funkční jako celoplošný koberec. Navíc, pokud by došlo k poškození nášlapu, tak můžete vyměnit jen ten jeden určitý. Výhodou také je možnost zkombinovat nášlapy s koberci ve zbytku domu. Velmi hezky vypadá, pokud vám nášlapy ladí s běhounem položeným v chodbě.

Běhouny pro oživení interiéru

Širokou nabídku běhounů najdete na stránkách www.vopi.cz/behouny-koberce/. Běhouny jsou ideální právě v místech, kde potřebujete vyvolat pocit tepla. Typicky jsou pokládány na chodbě na chladné kachle. Samozřejmostí je také obšití běhounu nití v jeho barvě. Při výběru běhounu zohledněte míru zátěže, které bude vystaven. Jestliže jej budete pokládat do kanceláře, pak je vhodné zvolit běhoun nenáročný na údržbu, spíše zátěžového typu. V domácnostech si naopak můžete dovolit i běhouny vzorované s vyšším vlasem. Vyhněte se však běhounům s vysokým vlasem, pokud jej nechcete mít pouze na ozdobu. Takovýto běhoun byste si velmi rychle zničili.