Zapuštěný bazén
Zahrada

Král vaší zahrady? Zapuštěný bazén

Ke krásnému bydlení patří krásná zahrada. A neskutečné kouzlo se zahradou udělá zapuštěný bazén. Díky bazénu budete na zahradě trávit víc času nejen vy, ale i vaše děti. Už je nebudete muset v létě vypravovat na veřejné koupaliště, kde je voda plná chloru. Získáte přímo u domu kout pro pohodu, relaxaci, slunění, sportování i vodní hry.

Přečtěte si pár tipů k výběru bazénu i bazénového příslušenství!

Malý nebo velký bazén? Podle počtu a stáří plavců

Menší a mělčí bazény jsou ideální pro děti, které se teprve učí plavat. Ideální pro nejmenší školáky je například hloubka bazénu 1,2 metru. Pokud ale chcete skákat a užívat si vodní hry, pod 1,4 m nechoďte.

laminatovy_bazen_havai-3

Raději obdélník než kruh

Nejlépe využijete bazén ve tvaru oválu nebo obdélníku. Kruhové nebo různé ledvinovité bazény u nás sice bývaly v módě, jenže nejsou moc praktické. Neustále zatáčíte, voda dobře necirkuluje a ani zabraný prostor na zahradě nevyužíváte zrovna nejlíp.

Dobří výrobci bazénů už přímo do skořepin bazénů zabudovávají nejrůznější vychytávky. Tvar bazénu může počítat se zabudovanými schůdky, lavicemi na opalování nebo třeba zpevnění po okraji, které využívají děti, když třeba ještě nedosáhnou na dno.

laminatovy bazen

Zastřešení bazénu vytvoří úžasný wellness koutek

Chcete si užívat bazén opravdu naplno? Pořiďte si k bazénu podchozí zastřešení. A pohody v křesílku u vody si budete užívat od dubna do října, protože skleníkový efekt udrží vodu o 6–8 °C teplejší a i déšť vám bude jen příjemně bubnovat na zatažené sklo.

laminatovy_bazen_malorka

Pravou romantiku udělá zápustné osvětlení

Teplý večer, hvězdy, klidná nasvícená hladina… Takovou parádu udělá zápustné osvětlení bazénu. Pro děti je to atrakce a nočnímu koupání dodá světlo úplně nový rozměr.

zápustné osvětlení

Chcete kvalitní řešení napořád? Zvolte laminát

Laminátové bazény mají nejlepší poměr ceny a kvality na trhu. Vydrží třeba 40 let, tedy 3–4x déle než bazény plastové. Ty novější mají na sobě speciální gelovou vrstvu, která jednak zajišťuje jejich odolnost a velmi snadnou údržbu. Kromě toho dodává bazénům velmi luxusní vzhled.