Rady a tipy

Pojištění prodloužené záruky: Prodlužuje záruku na výrobky až o 3 roky!

Na zakoupené zboží se ze zákona vztahuje záruka, ale jak už to tak bývá, věci se obvykle kazí až bezprostředně po uplynutí záruční lhůty. Spotřebiteli pak zbydou jen oči pro pláč – především pak v případě, kdy jde o dražší spotřebič, jehož oprava by byla zbytečně nákladná. Že se vám již v minulosti něco podobného přihodilo a hledáte způsob, jak tomu předejít? Pak jistě přivítáte možnost prodloužení standardní záruky až o několik let!

O co jde?

Pojištění prodloužené záruky je speciální forma majetkového pojištění. Smyslem tohoto produktu je prodloužení záruky nad rámec zákonné záruky, a to až o 36 měsíců. Pojištěnou věc přitom chrání za úplně stejných podmínek jako standardní záruka.

Pojištění prodloužené záruky

Předmětem pojištění mohou být velké domácí spotřebiče, jako jsou například pračky, sporáky, chladničky, sušičky apod., televizory, audio a videotechnika, výpočetní technika a další běžné i méně běžné věci.

Výhody produktu jsou zjevné – díky prodloužené záruce neztratíte právo na seriózní servis a v případě neopravitelnosti dostanete zpátky finanční prostředky, za které si pořídíte nový výrobek. Cena pojištění je nízká a oproti cenám drahého zboží naprosto zanedbatelná.

Řešení pojistné události není komplikované – stačí kontaktovat pojistitele a doložit vyplněný formulář (Oznámení pojistné události) a doklad o koupi věci (paragon). O zbytek se postará pojišťovna ERGO.

Bezpečný domov PLUS

Od věci není ani pojištění domácnosti

V nabídce ERGO pojišťovny mimo jiné najdete také pojištění Bezpečný domov PLUS s nadstandardní ochranou již v základní ceně a s pojištěním občanské odpovědnosti zdarma. Výpočet výše pojistného probíhá na základě velikosti obytné plochy, takže nemůže dojít k podpojištění.