Rady a tipy

Pro mobilní tryskání není problém ani silně znečištěná fasáda

Rozhodli jste se, že vrátíte původní lesk fasádě svého domu, ale narazili jste na problém v podobě rozsáhlých nečistot, které nedokážete odstranit běžnými čisticími prostředky a rejžákem? Pokud nepomáhá ani “vapka” a parní čištění, nezbude vám, než se obrátit na odborníky. Profesionálové disponují technikou na bázi tryskání pískem a vyčistí jakýkoliv povrch.

Původně čistoskvoucí fasáda se zanedlouho proměnila k nepoznání. Může za to kombinace anorganických nečistot, mikroorganismů a možná také místní vandal, který si z ní udělal malířské plátno. Můžete však být v klidu, protože pro mobilní pískování nepředstavuje problém ani graffiti.

Jak tryskání pískem probíhá a kde nachází využití kromě čištění fasády?

Podstatou tlakového tryskání neboli pískování je opracování povrchu proudem abraziva (směs jemných částic písku a vody). Velmi často nachází využití právě při čištění fasád, ale stejně dobře se uplatňuje také u jiných materiálů, jako jsou dřevo i kovy.

mobilní pískování

Velkou výhodou tryskání není pouze variabilní využití, ale také mobilita. Německé stroje TORBO využívající tuto technologii nepotřebují nepřetržitý přístup k vodě a elektřině, takže s nimi lze pracovat v terénu či v místech bez možnosti připojení na externí média.

Za zmínku však stojí také možnost nastavení poměru abraziva a s tím související minimální prašnost. Oproti klasickému tryskání může být víření prachu při použití přístrojů TORBO až o 95 % nižší. Tato vlastnost je vysoce ceněna v rušných městských částech, kde by jinak byly zapotřebí pomocné konstrukce proti prachu.

K výhodám tryskání patří i šetrnost vůči opracovávanému povrchu. Abrazivo sice materiál důkladně čistí, ale nepoškozuje svrchní vrstvu. Proto se často využívá při rekonstrukci historických památek.

pískování Praha

Pokud vás technologie zaujala, přečtěte si o ní více na www.ars.cz. Web provozuje společnost AXIOM REAL, která zajišťuje pískování Praha i v jiných regionech.