LED světelný řetěz
Rady a tipy

S LED řetězy zažijete jedinečnou vánoční atmosféru

Chcete svému domovu vdechnout jedinečnou vánoční atmosféru? Potom určitě nezapomínejte na světelné dekorace. Tak například LED řetězy – buďte si jisti, že ač se jedná o drobnost, tak dokáže proměnit jinak mnohdy nutný stereotyp bydlení k nepoznání.

O sváteční náladu se postarají světelné dekorace

Pochopitelně většina z nás se snaží vytvořit si doma co nejlepší útulnost, což ostatně platí také o vánoční době. Uklízíte a zdobíte svůj interiér. Proč si neudělat hezké také prostředí vašeho nejbližšího okolí – zahrady nebo přímo domu? Současný trh totiž nabízí poměrně široký sortiment vánočních dekorací, které jsou určené pro venkovní použití. Propadli jste LED řetězům? Není se čemu divit, vždyť je můžete použít třeba i pro výzdobu stromů na zahradě, nebo fasád vašeho rodinného domu. Máte-li k dispozici balkon, i ten bude hezky vypadat osvícený vánočním osvětlením.

Světelné řetězy

Jaké druhy vánočních dekorací jsou na trhu?

Už jsme si zvykli, že k Vánocům už takto nazdobené zahrady a fasády domů neodmyslitelně patří. Dokážou navodit slavnostní náladu. Obvykle se první světla rozsvěcují s příchodem adventní doby na začátku prosince a vydrží svítit až do Třech králů následujícího roku. Je to milý moderní zvyk, který se velmi rychle vžil. Je to zajisté i proto, že ozdobený dům či stromy na zahradě jsou také pastvou pro dětské oči.

Když si projdete nabídku kamenných prodejen nebo internetových obchodů, tak většinou zjistíte, že jejich sortiment vánočních světelných dekorací je velmi pestrý – k dispozici jsou různé druhy LED světel v několika barvách. Můžete nechat svůj strom na zahradě zazářit žlutě, červeně, modře i bíle. Určitě přitáhne zrak kolemjdoucích. Mezi vánoční osvětlení, které můžete zakoupit, patří také:

  • světelné řetězy
  • světelné kabely
  • LED rampouchy
  • LED projektory.

Světelné LED řetězy vedou na plné čáře

Před Vánocemi jsou asi nejoblíbenější a nejčastěji kupované jsou světelné LED řetězy. Nainstalovat je totiž můžete v pokoji na vánoční stromek, stejně jako venku jimi ozdobit dům. Je třeba si pouze dát pozor na to, abyste koupili světelný řetěz vhodný pro dané prostředí. Poznáte to snadno podle stupně krytí. Pro domácí použití v interiéru vám bohatě postačí hodnota krytí IP 20. Pro exteriér volte raději IP 44 nebo IP 65, které je odolné také proti vodě.

Světelné řetězy se vyrábějí v různém barevném provedení, aby si mohl vybrat každý zákazník. Někdo dává přednost větší barevnosti a jiný má raději něžnou krásu bílého světla, které podtrhuje sváteční vánoční atmosféru. Teplé bílé světlo je více intimní, naopak studené bílé světlo zase více září. Záleží tedy na vás, čemu dáte přednost. Asi se shodneme na tom, že děti si spíše vyberou světelné řetězy, které barvami jen hýří.

Některé světelné LED řetězy disponují navíc také programy, díky nimž můžete navolit způsob, jakým bude řetěz svítit. Běžné je obvykle:

  • postupné rozsvěcování světel
  • přerušované svícení
  • trvalé svícení
  • střídání barev

Tímto získávají vánoční svítidla na atraktivitě a váš dům bude originálně vyzdobený a určitě nezůstane bez povšimnutí nikoho, kdo půjde zrovna kolem.

vánoční dekorace

Jaký světelný řetěz vybrat?

Když se budete rozhodovat, jaký LED světelný řetěz koupit, dejte přednost kvalitě a certifikovaným výrobkům, u nichž máte záruku, že vás nezklamou. Zapomeňte na nákup vánoční dekorace někde na tržnici. Sice možná ušetříte pár korun, ale v konečném výsledku tomu tak být vůbec nemusí. Není-li výrobek certifikovaný, nemáte jistotu, že je bezpečný. Pak se lehce může stát, že zkratuje a něco vám doma podpálí. O to určitě nikdo nestojí. Při nákupu si také pohlídejte stupeň krytí podle typu použití – venkovní a vnitřní. A pokud možno, nechte si světelný řetěz předvést prodavačem.

Tak už víte, jakou světelnou dekoraci si domů pořídíte? Se světelným řetězem vytvoříte sváteční náladu, která se přenese i na vás.