hliníkové ploty lamelové
Rady a tipy, Zahrada

Vybíráme oplocení pro dům a zahradu

Rozhodli jste se pro pořízení domu a nyní přemýšlíte, jak chránit nejen svůj majetek před případnými zloději, ale i svou rodinu před možnými rozběsněnými psy z okolí? Pojďme se společně podívat, jaké oplocení pro dům a zahradu připadá v úvahu.

Co zvážit před objednáním plotu

Na trhu můžete narazit na široké spektrum plotů, ať už se týče materiálů, designových a barevných provedení. Před objednáním je třeba zvážit také výšku zamýšleného oplocení.

Plot by měl stylově doplňovat vzhled stavení na pozemku a zároveň zachovávat ráz okolí.

Typy oplocení

Na trhu se setkáte s následujícími typy oplocení:

Dřevěné

Dřevěný plot je vhodnou alternativou na venkov. Je o něj zapotřebí pravidelně pečovat – ošetřovat jej např. speciálními přípravky proti hmyzím škůdcům, houbám či vlhkosti. Za vaši péči se vám však náležitě odmění.

samonosná brána

Hliníkové

Hliníkové ploty odolávají nepříznivým povětrnostním podmínkám jako je déšť nebo slunce. Vyznačují se barevnou a tvarovou stálostí, nerezaví a nevyžadují žádnou speciální údržbu. 

Z hlediska provedení se rozlišují hliníkové ploty lamelové a okenicové (vypadá jako nedovřená žaluzie).

Kovové a kované

Kovové a kované ploty se stále těší velké oblibě. Jejich hlavní výhodou je odolnost materiálu. Jednotlivé plotové dílce jsou vyrobeny z ocelového materiálu, jehož povrch je před korozí chráněn žárovým zinkováním a následně opatřen lakem v požadované barvě.

Ploty z tahokovu

Ploty z tahokovu působí velmi moderním dojmem. Jsou vyráběny z ocelového plechu, do něhož jsou „vystřižena“ oka požadovaného rozměru. I tyto ploty jsou chráněny před korozí speciální povrchovou úpravou – žárovým zinkováním.

S čím sladit oplocení

Oplocení je vhodné stylově sladit s vjezdovou bránou a vstupní brankou. Co se týče barevného provedení, s výhodou je tento prvek laděn s fasádou stavení, barvou střechy a jiných klempířských prvků nebo s garážovými vraty.