rozkládací pohovka
Obývací pokoj

Výhody rozkládací pohovky. Neocení ji jen vaši hosté

Při výběru pohovky většina lidí sahá po té, která je po designové stránce dokonalá. Její funkce už jdou bohužel stranou, a to je velká škoda. Při vybírání vhodného společníka do obývacích pokoje bychom měli myslet především na hosty, kteří k nám zavítají během prodlouženého víkendu. Kde budou spát? Kdyby byla pohovka rozkládací, mohli by spát na ní. A najednou máte vybráno – rozkládací pohovka bude vaším parťákem, na kterém budete každý večer ulehat k televiznímu pořadu. 

Rozkládací pohovku však neocení jenom vaši hosté, kteří u vás budou potřebovat přespat. Rozkládací pohovka s sebou nese rovnou několik výhod, které oceníte i vy jakožto její majitel. Podobné výhody přináší i rozkládací křesla.

Pohovky, které jsou prostorové nenáročné

Obrovskou výhodou rozkládacích pohovek je to, že jsou ve většina případů prostorově zcela nenáročné. Většinou jsou poměrně malé, ovšem i přesto mohou po rozložení udělat opravdu velkou parádu. Rozkládací pohovky se tak hodí především do menších domácností, v nichž se snažíte uspořit každý kousíček místa. 

Další úložný prostor

Pokud si pořídíte rozkládací pohovku, většinou si společně s ní pořizujete také úložný prostor. Jen málokterá rozkládací pohovka nemá v sobě ukrytý úložný prostor, který by se nedal nějak využít. Kupříkladu který by se nedal využít pro uschování peřin, polštářů nebo dek či jiných věcí. Pod pohovkou se může ukrývat klidně i celý poklad!

Jednoduché složení a rozložení

Co rozkládací pohovky jednoznačně definuje, tak je snadné rozložení a následně i snadné složení. Většinou je celý mechanismus tohoto kusu nábytku postaven na překlopení opěradla do vodorovné podoby. O ničem jiném to většinou není. Ale samozřejmě trh začíná být stále rozmanitějším a možná se narazí na rozkládací pohovky založené na trochu jiném mechanismu.